...

Sosyal
Sorumluluk

Aryom’ dan
Kültür Mirasına
Anlamlı Bir İmza Nazım Yazıcılar Cami

...

Yapımı sosyal sorumluluk projelerine önem veren ARYOM tarafından devam eden Nazım Yazıcılar Camii’nin inşaatı sona erdi. 3 Haziran 2016’ da Cuma namazıyla birlikte ibadete açılan cami, modern mimarisiyle Çeşme halkının beğenisini topladı.
 
Hayırsever iş adamı Mustafa Günday’ın şirketlerinden olan Aryom İnşaat tarafından yapımı üstlenilen Nazım Yazıcılar Camii, modern ve farklı mimarisi ile ibadete açıldı. Camide kılınan ilk Cuma Namazı’nın ardından Çeşme Müftüsü Zekeriya Bülbül yaptığı açıklamada; “Bu camiden faydalanacak tüm vatandaşlarımız adına inşaatını gönüllü olarak üstlenen Mustafa Bey’e şükranlarımı sunuyorum. Burada camiye büyük bir ihtiyaç vardı. Bu güzel caminin kültür mirasımıza katılması için yaptığı çalışmalardan dolayı Sayın Mustafa Günday’a ve onun nezdinde tüm Aryom İnşaat çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.
 
Caminin masraflarını üstlenen ve hibe yoluyla vatandaşa kazandıran hayırsever iş adamı Mustafa Günday ise şunları ekledi; “Aryom İnşaat olarak iş yapma biçimimiz daima “önce insan sonra tasarım” anlayışı çerçevesinde olmuştur. Dünyayı daha yaşanır bir yer yapmak için önce insana sonra doğaya saygı duymak gerekir. Bu nedenle her projemizde hassas bir mühendislikle sanatsal estetiği buluşturuyor, yaşam kalitesi adına herşeyi ince ince planlıyoruz. Projelerimizin daima özgün olması için dünyayı yakından takip ediyor ve mutlaka hepsinden ayrışacak, kendi yaratıcılığımızı yansıtacak eserler üretmeye özen gösteriyoruz. Bu eşsiz caminin hayata geçmesinde bize bu fırsatı veren ve bu güzel yeri bizlere tahsis eden Çeşme Belediyesi’ ne çok teşekkür eder, Nazım Yazıcılar Camii’nin tüm halkımıza hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Kapat

Formu Doldurun!

Email, sms yolu ile bilgilendirilmek istiyorum.